Fitmin Klouby

Fitmin Klouby

Vyberte produkt:

150g plv 220,00 Kč vč. DPH
350g plv 440,00 Kč vč. DPH

Doplňkové krmivo na podporu přirozené obnovy chrupavky

Dotaz k výrobku Odeslat e-mailem Zpět

Doplňkové krmivo Fitmin KLOUBY je sestaveno z žraločí chrupavky a sušených mlžů, dále obsahuje účinné hladiny vitamínu C, E, selenu, manganu, zinku a mědi. Žraločí chrupavka i svalovina mořských mlžů obsahuje vysoké množství proteoglykanů, chondroitinsulfátu i glukosaminu a tak dobře podporuje a chrání celý pohybový aparát psa.

 

Proč funguje?

Pokud bychom se na chrupavku podívali pod mikroskopem, viděli bychom síť spletenou z bílkoviny zvané kolagen, v které jsou uloženy kloubní buňky a velké složité molekuly chondroitinsulfátu a glukosaminsulfátu. Tyto látky na sebe váží vodu, díky které je chrupavka pružná a dokáže působit jako tlumič.

Chrupavka je schopna vlastní obnovy. K tomu jsou zapotřebí fungující kloubní buňky. Nejen, že se množí a nahrazují tak zestárlé nebo poškozené buňky, ale vyrábí i kolagen a ostatní nezbytné látky. Pro tvorbu kolagenu jsou nezbytné vitamín C a měď. V případě jejich nedostatku nejsou vlákna v bílkovinné síti překřížená a významně ztrácejí pevnost. Dále jsou zapotřebí některé stopové prvky a vitamíny, zejména mangan a zinek. Zinek působí jako spouštěč a regulátor tvorby bílkovin, tomuto mechanismu se říká „zinkové prsty“. Ochranu kloubních buněk před poškozením zajišťuje obranný antioxidační systém, jehož nezbytnou součástí je selen, vitamín E a C. Důležitým ochranným faktorem je také již zmiňovaný mangan. Při zániku kloubních buněk zmizí i chrupavka. Tento proces se již nedá zvrátit a kloub přestane být funkční..

Chrupavka ztrácí svou regenerační schopnost jednak ve stáří, jednak při omezení pohybu. Dále tato schopnost nemusí stačit při rychlejším opotřebování kloubů v důsledku vrozené vady kloubu (dysplázie), úrazu nebo místního či celkového kloubního onemocnění. V takovém případě lze obnově kloubu napomoci přísunem výše uvedených látek. Pokud se jedná o onemocnění nebo vrozenou vadu, lze opotřebování kloubu zpomalit nebo alespoň odstranit nežádoucí vedlejší efekty opotřebování chrupavky jako je otok a bolest.

 

Surovinové složení

sušené maso, žraločí chrupavka, moučka z mušlí, premix vitamínů a stopových prvků

 

Deklarované jakostní znaky:

N-látky 540 g

Obsah doplňkových látek v 1 kg:

zinek 860 mg, mangan 390 mg, selen, 4 mg, měď 510 mg, vit. E (jako alfatokoferol) 450 mg, kys. askorbová 6000 mg, s antioxidantem (doplňkové látky ES); Selen je doplněn seleničitanem sodným, mangan je doplněn chlátem manganu a aminokyselin n-hydrátem, zinek je doplněn chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem, měď je doplněna chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem.

 

Kdy podávat?

Jako prevence kloubních potíží v případě nadváhy, stárnutí nebo dědičné vady (dysplazie)

Jak dlouho?

2x ročně po dobu 1-2 měsíců. V případě artrotických projevů (bolest, ztuhlost kloubů, obtíže při pohybu) použijte Fitmin Klouby forte.

 

Dávkování

5 g / 10 kg hmotnosti (čajová lžička = 5 g). Doplňek se podává přímo nebo zamíchaný do krmiva.

 

Balení: 150 g, 350 g

Diskuze k výrobku

Vložit příspěvek

 

Vyhledávání

Filtr výrobce

Nejprodávanější výrobky

Brit Care Lososový olej

Brit Care Lososový olej

Cena s DPH: 200,00 Kč

detail...

Canvit Fish Oil 250ml

Canvit Fish Oil 250ml

Cena s DPH: 198,00 Kč

detail...

Alavic Celadrin  60 tbl

Alavic Celadrin 60 tbl

Cena s DPH: 510,00 Kč

detail...

Advaflex 90 tbl

Advaflex 90 tbl

Cena s DPH: 490,00 Kč

detail...

Aktuální článek

Gekončík

Gekončík

22.5.2018

Rychlý kontakt

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rádi zodpovíme Vaše telefonické nebo e-mailové dotazy.

tel.: 604 991 320
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:vyjedenamiska.cz

Nově nás najdete také na:

Vyjedená miska na Facebooku

PRODEJNA V KAZNĚJOVĚ OTEVŘENÁ... celý článek

NOVINKA NA PRODEJNĚ KAZNĚJOV... celý článek

Krmiva a chovatelské potřeby Vyjedená miska Plzeň
vyrobilo AG25 2010
0