Frontline Combo Spot-on pes

Frontline Combo Spot-on pes

Vyberte produkt:

S 2-10 kg 220,00 Kč vč. DPH
M 10 - 20 kg 260,00 Kč vč. DPH
L 20-40 kg 295,00 Kč vč. DPH
nad 40 kg 365,00 Kč vč. DPH

Pro štěňata od 8 týdnů. Kombinace dvou látek - fipronilu a (S)-methoprenu v přípravku FRONTLINE Combo tedy působí rychlejší eliminaci blech a preventivně brání jejich rozvoji.

Dotaz k výrobku Odeslat e-mailem Zpět

K použití proti napadení blechami, klíšťaty a/nebo všenkami.

 

Eliminace blech (Ctenocephalides spp.) Insekticidní účinek proti napadení dospělými blechami trvá po dobu až 8 týdnů. Zabránění pomnožení blech potlačením vývoje vajíček (ovicidní účinek), larev a jejich vývojových stádií (larvicidní účinek) vyvinutých z vajíček nakladených dospělými blechami po dobu až 8 týdnů po aplikaci.

 

Eliminace klíšťat (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Přípravek má trvalý akaricidní účinek po dobu až 4 týdnů proti klíšťatům (doloženo výsledky experimentálních studií)

 

Eliminace všenek (Trichodectes canis). Přípravek je možné použít jako součást léčebné strategie při kontrole alergie na bleší kousnutí (FAD)

 

SLOŽENÍ

 

FRONTLINE COMBO® SPOT ON DOG S :1 pipeta 0,67 ml obsahuje: Fipronilum 67,00 mg, (S) - Methoprenum 60,30 mg

 

FRONTLINE COMBO® SPOT ON DOG M: 1 pipeta 1,34 ml obsahuje: Fipronilum 134,00 mg, (S) - Methoprenum 120,60 mg

 

FRONTLINE COMBO® SPOT ON DOG L: 1 pipeta 2,68 ml obsahuje: FiproniluM 268,00 mg, (S) - Methoprenum 241,20 mg

 

FRONTLINE COMBO® SPOT ON DOG XL:1pipeta 4,02 ml obsahuje: Fipronilum 402,00 mg, (S) - Methoprenum 361,80 mg

 

Ostatní látky v každé pipetě: Butylhydroxyanisol, butylhydroxytoluen, ethanol.

 

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB PODÁNÍ: aplikujte na kůži

 

Dávkování:

jedna pipeta o obsahu 0,67 (S) ml pro malého psa od 2 do 10 kg

jedna pipeta o obsahu 1,34 (M) ml pro psa střední velikosti o váze od 10 do 20 kg

jedna pipeta o obsahu 2,68 (L) ml pro velkého psa o váze od 20 do 40 kg

jedna pipeta o obsahu 4,02 (XL) ml pro velkého psa o váze od 40 do 60 kg.

 

 

To zajišťuje minimální doporučenou dávku 6,7mg/kg fipronilu a 6mg/kg (S)-methoprenu. Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální interval mezi aplikacemi 4 týdny.

 

Způsob podání:

 

Držte pipetu kolmo vzhůru a odlomte hrot. Poklepejte na zúženou část pipety a ujistěte se, že obsah zůstal v hlavní části pipety. Rozhrňte srst zvířete v oblasti báze krku před lopatkami, až je vidět kůže. Přiložte hrot pipety na kůži a několikrát stiskněte tak, aby se obsah vyprázdnil přímo na kůži v jednom místě.

 

 

 

KONTRAINDIKACE:

Vzhledem k absenci odpovídajících údajů o použití přípravku u nejmladších věkových kategorií neaplikujte štěňatům mladším 8 týdnů a/nebo vážícím méně než 2 kg.

 

Nepoužívat u králíků kde se mohou objevit nežádoucí reakce vedoucí někdy až k úhynu.

 

Neaplikujte nemocným zvířatům (např. systémová onemocnění, horečka…) nebo zvířatům v rekonvalescenci. Přípravek je určený pro psy. Nepoužívat u koček mohlo by dojít k předávkování.

 

 

 

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

 

Mezi ojediněle se vyskytujícími možnými nežádoucími reakcemi po použití byly hlášeny přechodné kožní reakce v místě aplikace (změna barvy kůže, lokální ztráta srsti, svědivost, zarudnutí) a celková svědivost nebo ztráta srsti. Nadměrné slinění, reverzibilní nervové příznaky (zvýšená citlivost ke stimulačním podnětům, deprese, jiné nervové příznaky), zvracení nebo respiratorní příznaky byly rovněž po použití pozorovány.

 

Pokud došlo k olízání, může se objevit krátká perioda nadměrného slinění jako reakce vyvolaná převážně vlastnostmi nosiče. Varujte se předávkování.

 

Jestliže zaznamenáte jakékoliv závažné nežádoucí účinky či jiné reakce, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, oznamte to prosím vašemu veterinárnímu lékaři.

 

 

 

UPOZORNĚNÍ

 

Je důležité zajistit aplikaci přípravku na takové místo, ze kterého si jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování zvířat. Koupání /namáčení ve vodě během 2 dnů po aplikaci přípravku a častější koupání než jedenkrát za týden se nedoporučuje vzhledem k tomu, že nebyla provedena studie, která by zjišťovala, jak koupání ovlivňuje účinnost tohoto přípravku. Zvláčňující šampony mohou být použity před ošetřením, ale zkracují délku účinnosti proti blechám přibližně na 5 týdnů, pokud jsou použity jedenkrát týdně po aplikaci přípravku. Koupání každý týden za použití medikovaného šamponu s obsahem 2% chlorhexidinu neovlivnilo účinnost proti blechám během studie trvající 6 týdnů.

 

Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé. Blechy u domácích zvířat často napadají zvířecí přepravky, místa, kde zvíře spí a odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření pravidelně ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače.

 

 

 

VAROVÁNÍ

 

Tento přípravek může způsobit podráždění sliznice, kůže a očí. Vyhněte se proto kontaktu tohoto přípravku s ústy, kůží a očima.

 

Zvířata nebo osoby, u nichž je známa přecitlivělost na insekticidy nebo alkohol, by neměly přijít do kontaktu s Frontline® Combo Spot On Dog. Dbejte na to, aby nedošlo ke kontaktu prstů s obsahem. Pokud k němu dojde, omyjte si ruce vodou a mýdlem.

 

V případě náhodného zásahu oka opatrně vypláchněte oko čistou vodou. Po použití si umyjte ruce. Nemanipulujte s ošetřenými zvířaty a zamezte dětem hrát si s nimi, dokud aplikovaný přípravek nezaschne. Doporučuje se proto neošetřovat zvířata během dne, ale brzy zvečera, a nedovolit čerstvě ošetřeným zvířatům spát s jejich vlastníky, zvláště dětmi.

 

Nekuřte, nepijte ani nejezte během aplikace přípravku. Přípravky FRONTLINE a FRONTLINE Combo obsahují stejnou účinnou látku – fipronil, která usmrcuje dospělé zevní cizopasníky – klíšťata, blechy a všenky.

 

 

 

FRONTLINE Combo obsahuje navíc další účinnou látku – (S)-methopren – která působí na hubení vývojových stádií blech. Těmito vývojovými stádii jsou vajíčka, larvy a kukly. Dospělá bleší samička začne brzy po napadení hostitele (psa či kočky, výjimečně také člověka) a opakovaném nasátí krve produkovat vajíčka, která padají z povrchu těla na zem. Zde se z nich po několika dnech líhnou larvy, které se zpravidla zakuklí do 1 – 2 následujících týdnů. Larvy mají schopnost omezeného pohybu, kterého využívají při shánění potravy a také pro hledání vhodného úkrytu (škvíry v podlaze, mezery v parketách, místa pod nábytkem, bytové textilie, koberce). Postupně na sebe nabalují zbytky a částečky organického i anorganického materiálu a přecházejí do dalšího stádia – fáze kukly. Ta představuje nejodolnější formu celého vývojového cyklu, schopnou přežívat v prostředí mnoho měsíců - to v případě, že podmínky (zejména teplota, vlhkost vzduchu a především přítomnost vhodného hostitele) pro přeměnu v dospělou blechu nejsou příznivé. V opačném případě může dojít k dokončení vývoje cizopasníka vyklubáním dospělé blechy z kukly během 10 – 20 dnů. Vajíčka, larvy a kukly blech představují potenciální riziko, které může při neřešeném zablešení zvířat způsobit postupné promoření domácnosti. Takovouto pokročilou fázi problému je mnohdy nutné řešit radikální desinsekcí celého bytu. Za zmínku stojí, že dospělé blechy na hostitelských zvířatech představují v podstatě pouze špičku ledovce – zhruba 5% z celé přítomné populace; 95% tvoří právě vývojová stádia v okolním prostředí.

 

 

 

(S)-methopren, který je navíc obsažen v přípravku FRONTLINE Combo Spot-On, je růstovým inhibitorem hmyzu a účinně brání rozvoji zmíněných růstových fází blech. Působí v největší míře na vajíčka bezprostředně po jejich kladení ještě v srsti ošetřeného zvířete -takto kontaminovaná vajíčka zpravidla nejsou schopna dalšího vývoje. Hubí nebo fatálně oslabuje také larvy, přítomné zejm. na poduškách či podložkách pelíšků, případně na plochách, s nimiž je zvíře v častém kontaktu.

Diskuze k výrobku

Vložit příspěvek

Frontline Spot On

Autor: Míša

Frontline pipety už používám několik let pro svého Bulmastifa a jsem spokojená. Služby u Vyjedené misky mohu jen chválit a doporučit dál.

 

Děkuji Míša

26.3.2014 22:33:50

 

Vyhledávání

Filtr výrobce

Nejprodávanější výrobky

Frontline Spot-On pro psy

Frontline Spot-On pro psy

Cena s DPH: 190,00 Kč

detail...

Advantix Spot On

Advantix Spot On

Cena s DPH: 240,00 Kč

detail...

Aktuální článek

Gekončík

Gekončík

22.5.2018

Rychlý kontakt

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rádi zodpovíme Vaše telefonické nebo e-mailové dotazy.

tel.: 604 991 320
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:vyjedenamiska.cz

Nově nás najdete také na:

Vyjedená miska na Facebooku

PRODEJNA V KAZNĚJOVĚ OTEVŘENÁ... celý článek

NOVINKA NA PRODEJNĚ KAZNĚJOV... celý článek

Krmiva a chovatelské potřeby Vyjedená miska Plzeň
vyrobilo AG25 2010
0