AGILITY

AGILITY

Zkuste sportovat společně se svým psem a tak si oba vylepšit kondici. Sportovat můžete i na své zahradě, ale na hřišti, ve větší společnosti je to daleko zábavnější. Navíc to pomáhá i Vašemu psovi, aby se z něho postupem času nestala nesnášenlivá psí koule.

 

Agility je kromě rekreační hry i vrcholový sport, který má své mistrovství světa.

Kromě agility se soutěží i v agility crossu, což je vlastně agility s překážkami v přírodním terénu.

 

AGILITY posiluje pána i jeho psa a udržuje je v kondici. Člověk provází svého psa po trase s menšími rozmanitými překážkami pomocí zvukových signálů. Pes je bez vodítka a není povolen ani obojek. Překážky jsou přeskakovací, proskakovací, určené ke skokům do dálky, s tunely pevnými i látkovými, A-rampa, slalom, zavěšené tyčky. Na některých překážkách jsou barevná pole, kterých se pes při jejich překonání musí dotknout. Obvyklý počet překážek je dvace. Není pravidlem, že vyhrává nejrychlejší, ale počítá se i šikovnost. Odečítají se body za chyby: vynechání nebo poražení překážky, nezdařený dotyk apod.

 

ZÁVOD podstatou agility je překonání překážek v předem daném pořadí. Člověk a jeho pes tvoří jeden tým. Diskvalifikace jednoho znamená vřazení celého týmu. Trasa je sestavena tak, aby se ukázalo, ktarý tým jenejobratnější, nejsehranější a nejrychlejší.

Psi jsou rozděleni do tří kategorií dle velikosti: small, medium, large. Podle výkonnosti pak existují rovněž tři třídy: A1 (pro začátečníky), A2 (pro dobré závodníky) a A3 (pro ty nejlepší).

Za každou chybu je 5 trestných bodů, v soutěžním řádu agility jsou popsány. Diskvalifikovaní jsou psi, kteří skočí překážku opačně nebo vběhnou do špatného koncetunelu a psovodi, kteří během závodu psa trestají.

 

POVELY jsou lepší jednoslabičné. Pro každou překážku je třeby mít zvláštní příkaz, aby pes věděl, zda má přeskočit nebo proskočit překážku a u překážek s povinnými kontaktními zónami musí mít psovod povel pro zpomalení. Tyto povely si každý psovod určí sám. Při výcviku je vhodné mít po ruce pamlsky, ale zároveň není nutné psa odměňovat za každý správně provedený cvik. POCHVALA A POHLAZENÍ JE TAKÉ ODMĚNA!!

 

KDY ZAČÍT jestliže jste zvládli základní výcvik, začněte trénovat. Pomoci Vám může i nějaká kniha z našeho sortimentu. Nezáleží na plemenu, ale na talentu. Každé pes může být úspěšný v něčem jiném. I kříženci bývají velmi úspěšní.

Věkový lim it je dosažení 1 roku. V případě pochyb se poraďte se svým veterinářem. Pozor na skryté vady, které by se mohly při skocích, běhání, vyhýbání se překážkám nechtěně rozvinout v závažný problém.

 

KAM JÍT agility se nosí a tak by neměl být problém najít v okolí partu podobných nadšenců. Nejprve se jděte podívat a pokud bude Váš zájem trvat, zvolte pár lekcí pro začátečníky, existují také kurzy pro děti, pro seniory nebo handicapované.

S sebou vezměte očkovací průkaz, vodítko, misku s vodou a pamlsky.

 

PRO NEZASVĚCENÉ VYPADÁ AGILITY JAKO NENÁROČNÝ SPORT, ALE NENÍ TO TAK DOCELA PRAVDA. KROM TALENTU, RYCHLOSTI, OBRATNOSTI AJ. SE MUSÍ PES NA TRATI DOBŘE ORIENTOVAT. PSOVOD ZASE MUSÍ MÍT DOST TRPĚLIVOSTI A MEZI OBĚMA MUSÍ FUNGOVAT SPRÁVNÝ VZTAH.

Držíme Vám palce...

vloženo 9.2.2012

Zpět na seznam článků

Vyhledávání

Filtr výrobce

Nejprodávanější výrobky

Gran Carno Adult  400 g

Gran Carno Adult 400 g

Cena s DPH: 39,00 Kč

detail...

Vitakraft tyčinka 1 ks 12g

Vitakraft tyčinka 1 ks 12g

Cena s DPH: 23,00 Kč

detail...

Kuře v plechu 855g

Kuře v plechu 855g

Cena s DPH: 73,00 Kč

detail...

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice

Cena s DPH: 85,00 Kč

detail...

Aktuální článek

Gekončík

Gekončík

22.5.2018

Rychlý kontakt

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rádi zodpovíme Vaše telefonické nebo e-mailové dotazy.

tel.: 604 991 320
e-mail: obchod-ZAVINOVADLO:vyjedenamiska.cz

Nově nás najdete také na:

Vyjedená miska na Facebooku

PRODEJNA V KAZNĚJOVĚ OTEVŘENÁ... celý článek

NOVINKA NA PRODEJNĚ KAZNĚJOV... celý článek

Krmiva a chovatelské potřeby Vyjedená miska Plzeň
vyrobilo AG25 2010